Latvijas Universitāte

1919. gada 28.septembrī bijušā Rīgas Politehniskā institūta ēkā Raiņa bulvārī 19 tika atklāta Latvijas Augstskola, kas pēc Satversmes izstrādāšanas tika nosaukta par Latvijas Universitāti. Tā uz tehniskās izglītības iestādes pamata izveidojās pirmā augstākā mācību iestāde Latvijas Republikā. Tehniskās zinības tika iekļautas Latvijas Universitātes mācību programmās. Interesanti, ka Rīgas Politehniskais institūts atkal atdalījās no Latvijas Universitātes tikai 1958. gadā.


Kas ir Latvijas Universitāte


Sasniegums, kas noteikti jāpiemin Latvijas Universitātes sakarā, ir jaunākā un modernākā Baltijas valstīs akadēmiskā centra -Dabaszinātņu akadēmiskā centra (DAC) - atklāšana 2015. gada septembrī. Tas izvieto Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti, Ķīmijas fakultāti, Bioloģijas fakultāti un Fizikas un matemātikas fakultātes Optometrijas un redzes zinātnes nodaļu, kā arī Medicīnas fakultātes farmācijas bakalaura un maģistra programmai nepieciešamo. Nodarbības DAC notiek arī LU Jauno ķīmiķu skolai, Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skolai un Jauno biologu skolai.


Ko piedāvā Latvijas Universitāte

Tā kā nu Jūs, iespējams, esat ieinteresēts Universitātes apmeklējumā dēļ tās tehnoloģiju snieguma, varat, pat ja neesat akadēmisko programmu students ne LU, ne kādā citā augstskolā, ar vidējo izglītību un vēlmi apgūt interesējošus vai nepieciešamus priekšmetus klausītāja statusā. Latvijas Universitāte piedāvā ārpus akadēmiskajām programmām apmeklēt LU studiju kursus, kārtot pārbaudījumus un saņemt novērtējumu LU apstiprinātā izziņā. Šīs studijas ir par maksu, un tā atkarīga no kursā iegūstamo kredītpunktu skaita. Tāpat Latvijas Universitāte nodrošina iespēju apgūt zināšanas e-studiju formā, kā arī Open Minded - sadarbībā ar Nordea banku veidotos tiešsaistes un klātienes kursos.


Augusta otrajā pusē un septembra sākumā vēl var pagūt pieteikties studijām Latvijas Universitātē pamata studiju un augstākā līmeņa programmās. Tā kā ir nodrošināta iespēja uzņemt studējošos pat budžeta vietās par valsts līdzekļiem, pasteidzoties vēl tiksiet uzņemšanas vietās daudzās fakultātēs. Arī tajās studiju programmās, kurās vairs nav pieejamas brīvās budžeta studiju vietas, dažas dienas turpināsies uzņemšana studijām par maksu. Latvijas Universitāte aicina izmantot šo pēdējo iespēju šogad kļūt par studentu. Kā oficiāli minēts LU mājaslapā, Latvijas Universitāte atrodas starp pieciem procentiem vislabāko augstskolu pasaulē. Ir vērts pacensties!

Resursi: lu.lv, tornakalns.lv, openminded.lv